Jaké je použití kufříku v praxi

VODNÍ LABORATOŘ JE IDEÁLNÍM DOPLŇKEM PRO PRAKTICKOU VÝUKU PŘI HODINÁCH PRVOUKY, CHEMIE NEBO FYZIKY.

Vědomosti získané studiem si děti prohloubí praktickými chemickými pokusy, díky kterým pochopí, jak voda funguje v přírodě a jak rozmanité má vlastnosti.

Osobně si například vyzkouší, jak funguje proces fotosyntézy, co je to povrchové napětí vody, jak vzniká výroba krystalu nebo proč je voda někdy tvrdá a někdy měkká. Učitelé i žáci se rozhodně mají na co těšit.

kufr

Co najdu uvnitř?

25 chemických pokusů
Vodní laboratoř obsahuje celkem 25 pokusů, které poodhalí, jak se voda chová v přírodě, a jaké má vlastnosti. Dozvíte se, jak funguje fotosyntéza nebo třeba podvodní sopka.
2 bonusové experimenty
Pro zvídavé chemiky jsme připravili dva speciální experimenty, jejichž prostřednictvím se naučí více o koloběhu vody v přírodě i ve vodárenství.
Laboratorní pomůcky
Opravdový vědec potřebuje k pokusům řadu pomůcek. Těšit se proto můžete na odměrné válce, kádinky, baňky, teploměr nebo třeba kapátka.
Chemické látky
Bez opravdových chemikálií objevíte svět vody jen těžko. V naší laboratoři proto naleznete například jedlou sodu, kyselinu citronovou, líh, cukr, sůl nebo třeba octan vápenatý. V poznávání vody vám proto nic nebrání.